PRAKTYKUJ TWÓRCZE OCZEKIWANIE

with Brak komentarzy

Z SERII „O MOTYWACJI, KTÓRA DAJE MOC DO DZIAŁANIA”
W ostatnim czasie wiele rzeczy poszło mi nie tak: nie tak jak chciałam, nie tak jak planowałam, nie tak jak zamierzałam. Przystanęłam na moment i zadałam sobie pytanie: Co ze mną jest nie tak?, Gdzie popełniam błąd?, Co mogę zmienić? I nic. Żadnych myśli, podpowiedzi. Pewnego dnia odpowiedź przyszła do mnie sama. Czytałam artykuł i moje oczy ujrzały wypowiedź psychologa, który mówił o pewnym mężczyźnie: „(…) Człowiek ten musi nauczyć się prawa twórczego oczekiwania. Inaczej schemat porażki znów może się powtórzyć”.

cokolwiek-umysl-jest-w-stanie-sobie-wyobrazic-jest-rowniez-w-stanie-to-osiagnacTwórcze oczekiwanie? – zapytałam siebie w myślach. Spojrzałam ponownie do tekstu. „Problem tego młodego człowiek polega na tym, że podświadomie zawsze oczekuje, iż wydarzy się najgorsze. Umysł stara się to sobie wyobrazić, a potem stworzyć sytuacje porażki. Trzeba nauczyć go z uczuciem pewności wyobrażać sobie i spodziewać się najlepszego. Praktykowanie twórczego oczekiwania powinno nauczyć go wiary w jego własny potencjał”.

I co z tego wynika? Zatem sama sabotowałam swoje dokonania. Otrzymywałam efekt, którego w głębi duszy się spodziewałam. A wszystko zgodnie z naukami z najmłodszych lat. Pamiętacie? „Przygotuj się na najgorsze”, „Lepiej rozczarować się pozytywnie niż negatywnie”. Przecież rozczarowanie jest tylko negatywne.

Od tego czasu ćwiczę technikę twórczego oczekiwania. Przewiduję, czy wyobrażam sobie pozytywne rezultaty moich dokonań, pomysłów, projektów. A wszystko po to by stopniowo przerodziło się to w utrwalony wzór postępowania. Zgodnie z mottem: Możesz, jeśli myślisz, że możesz.

Podsumowując, praktyka twórczego oczekiwania pozwoli ci przejść od ciągłego oczekiwania porażki do wiary we własne dokonania i rezultaty. Tak jak w prawach matematyki czy fizyki, tak w myśleniu i działaniu rządzą precyzyjne zasady przyczyny i skutku.
Zrób określoną rzecz w określony sposób, a otrzymasz określony rezultat.
Możemy wpływać na swoje życie, wpływając na postawę umysłu.

Dobrego dnia.

© 2018 Trenuj umiejętności - WordPress Theme by Kadence Themes