WIARA I DZIAŁANIE RÓWNA SIĘ ZWYCIĘSKA FORMUŁA

with Brak komentarzy

Z SERII „O MOTYWACJI, KTÓRA DAJE MOC DO DZIAŁANIA”
Kiedy z samego rana podeszłam do biurka, poczułam lekkie zagubienie. „Rety, od czego zacząć? A jak zacznę, czy to ma sens?” – pomyślałam. Moje ‚Ja’ pikowało w dół. Resztką sił podparłam głowę i wzięłam głęboki oddech. Wdychając tlen pomyślałam „Gdzie moja dzisiejsza pewność siebie?” Wówczas przypomniałam sobie co powiedział pewien mężczyzna na temat swojej pracy: „Przez lata byłem prawie zupełnym niedołęgą, zgorzkniałym i narzekającym. Uważałem, że życie obchodzi się ze mną niesprawiedliwie i chodziłem osowiały czekając na lepszą passę. Taki przełom jednak nie następował. Straciłem całą wiarę w siebie. Nie widziałem przyszłości. Wtedy usłyszałam jak kolega mówił, że bezsensownie jest czekać, aż życie da nam coś więcej – nie zrobi bowiem tego, dopóki nie weźmiesz się do roboty i sam nie wniesiesz więcej w życie.

Życie może tylko oddać ci to, co wcześniej weń włożyłeś. Wielkim pytaniem, jakie życie zadaje każdemu z nas jest: czy sprzyjasz życiu, czy naprawdę wierzysz w siebie? Jedynie wierzący zbierają nagrody. Tego właśnie w życiu nie robiłem. Na pewno nie wierzyłem w siebie (…).pewność siebie2

Nagle jednak  zyskałem całkiem nowy punkt widzenia. Zobaczyłem, jakim byłem nieudacznikiem. Rozwiązanie, choć niezupełnie łatwe, nie było też skomplikowane. Po prostu postanowiłem ofiarować swojej pracy (…) wszystko, co miałem.

Zamierzałem wierzyć w siebie i w moją pracę. Moim mottem stało się: Wiara i działanie.”

Podniosłam głowę i otworzyłam komputer. „Zatem do dzieła moje życie” – pomyślałam. „Zobacz jakie mam potrzeby i odpowiedz na nie” (Uśmiech).

Dobrego dnia.

© 2018 Trenuj umiejętności - WordPress Theme by Kadence Themes