MOTYWACJA – SKĄD JĄ BRAĆ, GDZIE KUPIĆ, OD KOGO POŻYCZYĆ?

with Brak komentarzy

Z SERII „O MOTYWACJI, KTÓRA DAJE MOC DO DZIAŁANIA”
Chcielibyśmy powiedzieć: motywacji poszukuję. Nic mi sie nie chce i szukam wymówek na NIC robienie.

Zatem uporządkujmy Nasz świat.
Skup się na chwili obecnej, zamiast wybiegać myślą naprzód.
Poradzisz sobie ze wszystkim co Cię spotyka jeśli skupisz się na chwili obecnej, zamiast wybiegać myślą naprzód.

Ile razy mieliście taki dzień, że szliście ulicą, znajomi Was witali i pytali:
– Co kiepski dzień masz dzisiaj?
Ty kręcisz głową i odpowiadasz: – Nie, mam kiepskie życie.

tu i teraz1Cierpisz bo nie skupiasz się na chwili obecnej. Rozmyślasz o przeszłości, licząc w pamięci te wszystkie słabe dni. Potem marnujesz czas na lęk przed przyszłością.

Jest tylko jeden sposób by to wytrzymać i ruszyć naprzód: przestań rozmyślać o tym, co dobrego i złego zdarzyło się wczoraj oraz  co dobrego i złego może mnie spotkać jutro. Jedyny moment, w którym warto żyć, to dzień dzisiejszy. Każde 24 godziny będą miały sens, jeśli nie zatrujesz ich przeszłością i przyszłością.

Jak to osiągnąć? Zignoruj kalendarz. To wymaga stałej dyscypliny. Wyrzucaj z myśli każdy dzień poza tym, który właśnie trwa. W Twojej głowie pozostaje tylko dzisiejszy dzień.
Codziennie zaczynasz od nowa. Każdy poranek to nowy początek. Zapominamy o wczoraj i nie myślimy o jutrze. Liczy się dzisiaj.  Żyj tym, co dzieje się dziś. Każdego ranka, czy słońce, czy deszcz, śnieg, wiatr, słota, mgła, mżawka, upał, zawierucha, weź głęboki oddech i powitaj dzień. Powitaj dzień jak chcesz, jak lubisz, sam czy słowami poety lub psalmu.

Oto on. Nasz dzień. Nie wczoraj. Nie jutro. Dzisiaj.

Zauważysz, że w życiu, w jego odczuwaniu pojawi się radość, momenty przyjemności, które do tej pory przegapiałeś. Teraz je nagle odkryjesz.

Oczywiście  bywają dni kiedy pojawiają się wątpliwości, pytania. Co wówczas robić?

Sposób 1. Wtedy skup się na tym co dzisiaj. Jeśli to nie pomaga, skup się na tej chwili. Rozłóż dzień na części, części na godziny. Przeżywaj czas, chwila po chwili. Tym sposobem rozbijamy lęk na małe, mikroskopijne kawałki.

Sposób 2. Przypomnij sobie konia, jadącego po ulicy. Na oczach ma klapki, by nie widzieć z boku przejeżdżających pojazdów, by nic i nikt nie rozpraszało jego uwagi. Konie koncentrują się na drodze przed sobą.
Przyłóż ręce do twarzy obok oczu. Co widzisz? Przypomnij sobie, aby żyć chwilą obecną.  Dzięki klapkom nie możesz spojrzeć w bok. Nic nie może Cie przestraszyć i zdekoncentrować. Jesteś spokojny i skoncentrowany na tym co tu i teraz. Dzięki klapkom konie wciąż stawiają kopyto za kopytem. Dzięki klapkom Ty nie wyglądasz jutra, nie oglądasz się na wczoraj i robisz krok do przodu i kolejny krok do przodu i do przodu.

Nie pozwól   by lęk przed jutrem i poczucie winy z przeszłości psuły Ci dzisiejszy dzień.

© 2022 Trenuj umiejętności - WordPress Theme by Kadence Themes