SKORZYSTAJ Z OKAZJI, CZYLI JAK ZOSTAĆ MILIONEREM

with Brak komentarzy

Z SERII „O MOTYWACJI, KTÓRA DAJE MOC DO DZIAŁANIA”
W niedzielę wieczorem obejrzałam program o najmłodszych milionerach na świecie.

Swoich milionów nie otrzymali od nikogo, nie odziedziczyli, ale …zarobili.  Mają od 18 do 20-stu paru lat.  I w danym momencie nie jest ważne na czym te pieniądze zrobili, ale W JAKI SPOSÓB DO NICH DOSZLI?

milionyCi młodzi  milionerzy pracowali co najmniej po 60 godzin tygodniowo. Nie oglądali się za siebie, podczas kiedy ich rówieśnicy spędzali czas na radosnych zajęciach.

Mieli pomysł, którzy realizowali i nie przejmowali się opinią sąsiadów czy szkolnych kolegów. Dążyli do celu w olbrzymiej dyscyplinie.

A co robią osoby, które marzą o milionach? Pracujemy przez 5 dni tygodniowo, po 8 godzin, z kilkoma przerwami „na fajkę” lub miłe pogaduchy. Pamiętaj, im więcej pracujesz, tym masz więcej możliwości, więcej drzwi się przed Tobą otwiera, tym więcej widzisz okazji. Złota zasada brzmi:  „Pracuj przez cały czas pracy”.  Siadasz do pracy, to pracuj. Pochyl głowę i pracuj cały czas. Jeśli ktoś przychodzi i mówi „ Cześć co słychać u Ciebie? Powiedz: Świetnie, ale teraz pracuję.  I wracaj do pracy. – Możemy pogadać? Chętnie, ale nie teraz. Po pracy.

Pamiętasz co pisałam jakiś czas temu: „Prywatne to prywatne, zawodowe to zawodowe” . To potwierdza złotą zasadę.

Nikt Ci nie przerwie, jeśli usłyszy, że masz teraz coś ważnego do zrobienia. Ten ktoś odejdzie i będzie rujnował karierę komuś innemu. Pamiętaj, że najwięcej czasu w pracy, marnują Nam inni ludzie, którzy Nam ten czas zabierają na bezwartościowe plotki i rozmowy. Trzeba unikać takich osób. W każdej firmie są takie osoby. To jak wirus. Zarażają każdego z kim rozmawiają. Trzymaj się z daleka od pożeraczy czasu.

Jak podwoić Twoje osiągnięcia, wydajność i dochody? Może zaczynaj godzinę wcześniej, a kiedy zaczniesz – pracuj. Skąd wziąć na to czas? Wstawaj wcześniej i ruszaj. Wyprzedzisz wszystkie korki. Potem zaplanuj swój dzień i działaj. Kiedy inni przyjadą, Ty będziesz już w pełnym biegu. Nie marnuj czasu w pracy na pogawędki z ludźmi.

Coraz częściej słyszę, że w pracy ma być fajnie i miło. Czyżby? Praca to nie czas na przyjemności. To nie jest piaskownica, ani szkoła. Pracuj i nie myśl na razie przyjemnościach, one przyjdą później, kiedy będziesz wiedział, że wykonałeś fantastyczną robotę.

Myśl jak najlepiej mogę wykorzystać ten czas w tej chwili? A potem rób tylko to. Powtarzaj sobie: wracam do pracy, wracam do pracy. Kiedy coś cię rozproszy i zaczniesz iść ścieżką mniejszego oporu, zaraz wracam do pracy.

Brian Tracy często mówi o dyscyplinie ciągłej nauki. Aby zarabiać więcej, trzeba się więcej nauczyć, musisz zdobywać nową wiedzę. Jak? Codziennie czytaj, książki gazety, blogi.  Czytając codziennie staniesz się jednym z najbardziej kompetentnych ludzi. Wystarczy że wyniesiesz z czytania tylko jedną nową rzecz, jedną rzecz na którą spojrzałeś inaczej. Ciągła nauka potrafi zmienić całe życie.

Kolejna cecha to wytrwałość. Test Twojej dyscypliny, to kiedy wytrzymujesz w obliczu przeciwności i zmuszasz się by zakończyć zadanie na 100%. Największy test samodyscypliny przychodzi wtedy gdy trzeba się zmusić by iść dalej, gdy wszyscy wokół mają ochotę zrezygnować. A co gorsze Ty też masz na to ochotę.

Zatem dostrzegaj potencjał w sytuacji. Kształtuj dyscyplinę i wytrwałość. Czy zostaniesz milionerem? Tego nie mogę Ci obiecać, jednak będziesz znacznie bliżej tej możliwości.

Leave a Reply